E enjte, 29 shtator 2022
Promoção Suplementos Mais Baratos
Nisjetrajnimi gatiTrajnimi ABCD

Trajnimi ABCD

Koha e leximit: 2 minuta

Në këtë trajnim, ne do të organizojmë një planifikim duke u përballur hipertrofi me tre pushime javore, njëra është në mes të saktë të qarkut javor.

trajnimi i hipertrofisë

Vendos, përsërit dhe kohën e pushimit rekruton fibra të bardha dhe të kuqe, duke optimizuar kështu qëllimin e përgjithshëm.

ky trajnim nuk rekomandohet para fazat e lexueshme e as për fillestarët.

A) E hënë - Deltoide / Trapezi dhe Triceps / Abs

Ushtrimi:

Seri:

 

Zhvillimi me shtangë dore përpara

15-12-10-8-8

 

lartësia anësore e ulur

8-8-8 6-

 

trap tkurret

3X15

 

Kryqëzimi i kundërt në makinë

10-8-8 6-

 

Balli triceps me shiritin EZ ose W

12-10-10 8-

 

Paralele (me peshë)

4Xfail

Ngritja e këmbës me peshë

4X20

B) E martë - Këmbë / viça / Abs

mbledhje falas

15-12-10-10-8

 

Shtypi i 45-të i këmbës

20-15-10 8-

 

Zgjatësi

15-10-10 8-

 

Binjakë ulur (gomar)

4X15

 

Fleksora

10-8-8 8-

 

Binjakë të njëanshëm në këmbë

12-10-10 10-

 

abs të lartë në tabelë

4X20

E mërkurë - Pushim total.

C) E enjte - Pectorals / Abs

shtypshkollë me shtangë

15-12-10-8-6

Shtypi i stolit të shtrirë të shtangës

10-8-8 6-

kryqëzohem

4X8

kryqëzimi i drejtë

10-8-6 4-

Peck-Deck FST-7

7 grupe me 8-12 përsëritje me sa më shumë ngarkesë të jetë e mundur dhe pjesa tjetër e MAXIMUM 20 sekonda midis grupeve.

makine abs ose karrige

30-20-20 15-

D) - E premte - Mbrapa / Biceps / Abs

qafa e rrotullës

12-10-8-8-6

 

goditje kali

10-8-8 6-

 

përpara rrotullës

10-8-8 6-

 

Zhvendosja e vdekjes

3X10

 

Fije e shiritit të drejtë

12-10-10 8-

 

Fije çekani alternuar ulur

3X10

 

Ngritja e këmbës + Abs të zakonshëm të peshuar

4X20 për secilën superiore.

Të gjitha ushtrimet duhet të pushojnë për 45-60 sek midis seteve dhe 60-90 sek midis një ushtrimi dhe një tjetri. Trajnimi duhet të zgjasë jo më shumë se 60 min.

Jeni lodhur nga trajnimi, ushqimi dhe plotësimi, por kurrë nuk keni parë rezultate?

Nëse jeni lodhur duke “ngrënë siç duhet”, duke plotësuar atë që ju thonë njerëzit dhe stërvitjet që ju bëjnë mësueset e palestrës, mos u shqetësoni, unë kam zgjidhjen për ju! Zgjidhja që ka ndihmuar shumë njerëz të arrijnë rezultatet e tyre, natyrshëm, vetëm duke përdorur stërvitjen e duhur, ushqimin e duhur dhe plotësim efektive. KLIKO KETU dhe zbulo për çfarë po flas.

Jo më pulë dhe patate të ëmbla çdo ditë… Jo më shumë proteina hirrë gjatë gjithë kohës… Është koha që ju të mësoni se çfarë është me të vërtetë efektive për Hypertrophy Perfect dhe të vini në praktikë vetëm atë që funksionon, pa humbur kohë me gjithë këto marrëzi që njerëzit thonë. A ka kuptim për ju? A je i interesuar? Pastaj KLIKO KETU dhe zbuloni Programin që do të ndryshojë fitimet tuaja muskulore!

Ky artikull është shkruar nga:

Rreth autorit të postimit

Artikuj të ngjashëm

118 KOMENTE

 1. Nëse do të prisja një sërë ushtrimesh, cilin do të rekomandonit? (Zakonisht, në fund të fundit unë jam tashmë shumë i lodhur (duke u stërvitur seriozisht), prandaj dua të zvogëlohem. Faleminderit! Shpresoj t'i përgjigjesh burrit.

  -

  Ju nuk mund të zvogëloni setet ose ushtrimet. Trajnimet janë të vendosura në mënyrë sinergjike, në mënyrë që ato të evoluojnë. Nëse ngatërroheni me diçka, do t'ju duhet t'i ribeni të gjitha, përndryshe është e pakuptimtë. Nëse mbërrini të lodhur, keni menduar të rishikoni dietën tuaj dhe vaktin para stërvitjes, mund të bëheni më mirë.

 2. Ka një vit që kam shkuar në palestër. Personali im më dha një stërvitje me ngarkesa progresive për hipertrofi me setet e mëposhtme:
  Abdominal 5 × 20 (Çdo ditë)
  Viçi i ulur ose Shtypi i këmbës 5 × 20
  Tkurrja e shpatullave 4 × 20
  Kundër krahut 4 × 15,15,20,20
  Këto përsëritje nuk janë shumë abuzive, pasi të paktën viçi në fillim mund ta zhvillojë atë me serinë 4 × 10?
  Zakonisht stërvitjet e mia zgjasin nga ora 1:30 e mëngjesit deri në ora 2:00 e mëngjesit. A është tepër rraskapitëse? A keni ndonjë sugjerim?

  • Nëse kjo është 1 ditë trajnim, ok… nuk ka “përsëritje abuzive”, ato janë strategji trajnimi që ndryshojnë sipas objektivit të deklaruar për mësuesin. Çështja e kohëzgjatjes së trajnimit është e papajtueshme me seritë e ekspozuara.

 3. Unë kam vështirësi MT për të fituar metabolizmin MT përshpejtuar një abcd dhe të mirë? Unë kam provuar trajnimin e abc të njëjtit muskul 2x në javë dhe nuk kam pasur rezultate të mira dhe ata më thanë për abcd. A e ka përjetuar dikush këtë?

  • Shihni nëse propozimi i tekstit i përshtatet realitetit tuaj. Dëshironi dieta dhe stërvitje të personalizuara? Nëse ky është rasti juaj, mund të hyni në faqen e internetit të CONSULTORIA PERFEITA: www.consultoriaperfeita.com.br
   Në të, ju zgjidhni planin më të mirë për ju dhe pastaj do të kalojmë nëpër disa procese, në mënyrë që dieta dhe trajnimi juaj të vendosen sipas realitetit tuaj, në një mënyrë të individualizuar.

   Ose, ekziston programi PERFECT HIPERTROFIA… http://hipertrofiaperfeita.com.br/ … bazuar në librat dixhitalë që kam bashkuar, ku dieta, trajnimi dhe suplementet tashmë ekzistojnë. Në këtë rast, ai është një udhëzues dhe jo një program i personalizuar.

 4. Kjo stërvitje është perfekte për ato që kërkoja, por nuk ka gjimnastikë (rutine / biçikletë / eliptike). A nuk është e nevojshme të bëhen këto ushtrime?

 5. Naten e mire. Do të doja të dija sa vijon; Kam kohë që e bëj këtë kombinim të shpinës dhe bicepsit, bazuar në këtë formë të paraqitur në këtë artikull, a mund të shkëmbej triceps me shpinë? Kështu do të dukej: mbrapa, deltoide dhe trapezi një ditë dhe biceps dhe triceps ditën tjetër. Faleminderit shume paraprakisht!

 6. Përshëndetje, unë kam trajnuar për 10 muaj dhe më pëlqente ky model, por të bësh trapez në trajnimin A dhe pastaj të bësh squatime falas në B është kockë (e komplikuar), a mund ta ndryshoni ditën e trapezit?

 7. Mirëmëngjes, kam lexuar këshillat tuaja shumë interesante pothuajse çdo ditë dhe kam kërkuar në mënyrë të favorshme bodybuilding dhe do të doja të përmirësoja leximin tim të ushtrimeve.
  Ex
  10-8-8-6 goditje kali nga ajo që kuptoj janë 3 grupe 10 përsëritje 2 nga 8 x 1 nga 6 x. Si përsëritja e ulët e rrit peshën?

  Pulley nuk do të bënte kurrë 12-10-8-8-6 kjo do të ishte 4 sete me 12 përsëritje 1 nga 10x2 nga 8x dhe 1 nga 6x atë. kjo gjithashtu rrit peshat
  falemnderit

LËNI NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu
Futni Captcha Këtu:

Me e fundit